01.09.2019 – ZAKOŃCZENIE

***

ŚWIRY ZAKOŃCZYŁY 9. EDYCJĘ

 W dniu 01.09.2019 r. Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” zakończyła 9-tą edycję swej działalności.  Na podsumowanie tegorocznej działalności wybrano gościnne progi Miejskiego Domu Kultury – Filia w Przytorze. Po raz trzeci z rzędu miejsce to okazało się dla nas wyjątkowo przyjazne.

Zaproszenia do udziału skierowano do 40-tu najaktywniejszych uczestników tegorocznych tras. Nasza grupa – co zawsze podkreślamy – nie korzysta z żadnych dotacji, a mimo to funkcjonuje już 9 lat. Naszą ambicją jest pokazanie, że bez pieniędzy można dla mieszkańców i przyjezdnych turystów robić coś dobrego i w ten sposób promować naszą małą ojczyznę – Świnoujście. W tym działaniu wspierają nas również mieszkańcy Międzyzdrojów, którzy w ilości 6-8 rowerzystów każdorazowo uczestniczą w naszych wycieczkach „dokładając” po 35 km na dojazd i powrót, a przecież w sierpniu były dwie najdłuższe trasy po około  80 km. Systematycznie dojeżdża do nas uczestniczka z Międzywodzia, która nie wyobraża sobie niedzieli bez „świrowania”. Najstarszy uczestnik ma 84 lata, a najmłodszy 9 lat i obaj pokonali trasy po blisko 80 km. To wszystko sprawia, że atmosfera jest rodzinna i wspaniała, co uważamy za nasz największy walor.

Jako tzw.szwedzki stół służyło nam palenisko grilla z kiełbaskami i kaszanką. Uczestnicy przywieźli sałatki i inne smakołyki, z których mogli wszyscy korzystać. Były też słodkości, upieczone przez panią Marię Macyszyn z Przytoru i uczestników. Gościnnie wystąpiła u nas Halinka Nowak z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która jest z nami zaprzyjaźniona, umilając nam czas i bawiąc się również z nami. Był też razem z nami mieszkaniec Przytoru Józef Macyszyn wraz ze swym akordeonem. W takich okolicznościach impreza musiała być przednia, bo ze śpiewem i tańcami.

Dla najaktywniejszych uczestników wręczone zostały „ŚWIRY-2019” w dwóch kategoriach a mianowicie za największą ilość przejechanych kilometrów na naszych trasach w 2019 r. oraz podczas trzech ostatnich edycji.

Dla najaktywniejszych Sklep Rowerowy Edyta i Paweł Wiśniewscy przy ul.Karsiborskiej 5 ufundował bony towarowe na zakup akcesoriów rowerowych w ich sklepie.

A teraz nieco statystyki

ILOŚĆ TRAS W 2019 r. 16
ŁĄCZNIE DŁUGOŚĆ TRAS 708 km
ŁĄCZNIE LICZBA UCZESTNIKÓW 460 osób
ŁĄCZNIE WSZYSCY PRZEJECHALI W 2019 r. 20 343 km
W LATACH 2016-2019 ŁĄCZNIE PRZEJECHANO 57 777 km
W LATACH 2017-2019 ŁĄCZNIE PRZEJECHANO 48 572 km

 

To są z jednej strony suche liczby, ale z drugiej strony dają wyobrażenie o aktywności „ŚwIR”-ów oraz co robią dla innych.

Kategoria ŚWIR – 2019 pucharki i drobne upominki otrzymali:

STANKIEWICZ-BARYGA  Magdalena            818 km

RUTKOWSKA  Beata                                           708 km

RUSINOWICZ Andrzej                                         708 km

 

Kategoria ŚWIR – 2017-2019 pucharki i drobne upominki otrzymali:

WÓJCIK Danuta                                         2 714 km   –   GIGA ŚWIR

GOLACHOWSKA Urszula                       1 965 km   –   MEGA ŚWIR

ZIENKO Mieczysław                                1 831 km   –   SUPER ŚWIR

 

Po rozdaniu wyróżnień rozpoczęła się spontaniczna zabawa, tańce i śpiewy przy akompaniamencie akordeonu.

Po tym jak przystało na prawdziwych turystów pozostawiliśmy po sobie miejsce w takim stanie jak zastaliśmy. Ponieważ organizatorzy we wrześniu i październiku przebywać będą na wyprawie rowerowej po Polsce to uczestnicy postanowili dalej się spotykać na rowerach w kolejne niedziele przez cały rok.

ORGANIZATORZY

Świnoujście dnia 01.09.2019 r.

Foto – Alina i Wiesław Król

*   *   *

RELACJA I FOTOGALERIA – kliknij

1. W OBIEKTYWIE BETI  – kliknij

2. ZATRZYMANE W KADRZE BETI – kliknij

FILMY

PODZIĘKOWANIE – BETI  – kliknij film

FILM OBIEKTYWEM BETI  – kliknij film

FILM ZAKOŃCZENIE REX  – kliknij film cz.1

FILM OBIEKTYWEM REX  – kliknij film cz.2