30.01.2021 – WOŚP

W dniu 30.01.2021 r. po raz dziewiąty „ŚwIR”-y brały udział w 29 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY na rowerach. Postanowiliśmy sprawdzić się w FAMILIJNEJ IMPREZIE NA ORIENTACJĘ. Nasz udział w 29 Finale nie polegał jedynie na odszukiwaniu punktów kontrolnych ukrytych w tzw. „worku”. Przekazano na aukcję 3 kalendarze wykonane we własnym zakresie ze zdjęciami ukazującymi piękne miejsca na terenie Polski (https://youtu.be/FLRWAKULeJA) oraz 5 5 kalendarzy o mniejszym formacie jako nagrody dla innych uczestników Finału.

Aura nas nieco zaskoczyła bo w nocy spadł znaczny śnieg. Planowana trasa dojazdowa leśnymi duktami musiała być odłożona na inną okazję. Trzeba przyznać, że warunki do jazdy rowerem były bardzo trudne ale wszyscy dali radę.  Z tego powodu na starcie stawiło się 17 najbardziej doświadczonych rowerów.

Jako rodzina turystyczna wspólnie pokonywaliśmy wytyczoną trasę na orientację, która miejscami prowadziła leśnymi i ośnieżonymi pagórkami co czasami powodowało salwy śmiechu, jako że wszystkim humory dopisywały. Na trasie czekały na nas niespodzianki co jeszcze bardziej uatrakcyjniało nasz spacer po lesie.

Gwoli prawdzie historycznej odnalezione zostały wszystkie punkty kontrolne oraz rozszyfrowane hasło przy 1 punkcie kontrolnym.

Po dotarciu na metę wszyscy uczestnicy wrzucili do puszki swój wsad i i otrzymali okolicznościowe dyplomiki przygotowane przez organizatorów oraz dodatkowo nasze „ŚwIR”-owskie.

Okazało się, że impreza na orientacje bardzo nam przypadła do gustu bo to było coś odmiennego niż to co my robimy.

DO ZOBACZENIA NA 30 FINALE – ORGANIZATORZY.

Foto – Wiesław Król

FOTOGALERIA – REX

FOTOGALERIA – BETI

ZATRZYMANE W KADRZE – BETI

FILM – BETI