O NAS

PLAKIETKA-świrek

ŚWINOUJSKA INICJATYWA ROWEROWA „ŚwIR„

jest dziełem  Oddziału Morskiego PTTK w Świnoujściu.

===
DLACZEGO „ŚWIRY”
Określenie to powstało od skrótu pełnej nazwy
Świnoujska Inicjatywa Rowerowa – oficjalna pisownia „ŚwIR”
chociaż popularnie pisana i określana ŚWIRY w znaczeniu ludzi pozytywnie zakręconych.
===
CEL

Promowanie Świnoujścia jako miasta przyjaznego dla turystów a turystów kolarzy w szczególności. Propagowanie czynnego wypoczynku, aktywnego spędzania czasu oraz turystyki kolarskiej (kwalifikowanej).

===

HISTORIA POWSTANIA
ŚWINOUJSKA INICJATYWA ROWEROWA „ŚwIR„ jest dziełem ODDZIAŁU MORSKIEGO PTTK w Świnoujściu w porozumieniu ze Sklepem Rowerowym-Mirella Winiarska oraz Wypożyczalnią Rowerów „GINO”. Funkcjonuje od 2011 roku. Celem jest organizowanie wycieczek rowerowych po wyspach Uznam, Wolin oraz Karsibór. Wytyczeniem tras oraz prowadzeniem wycieczek zajmują się Honorowi Przodownicy Turystyki Kolarskiej PTTK  Alina i Wiesław Król. Jak się okazało to amatorów tej formy spędzania wolnego czasu i podziwiania urokliwych zakątków z rowerowego siodełka w Świnoujściu nie brakuje. Przy okazji wspólne wycieczki dla uczestników stały się formą spotkań towarzyskich. „ŚwIR” powstał w sposób spontaniczny w 2011 r. Widząc zapotrzebowanie na taką działalność ze strony mieszkańców jak i przyjezdnych turystów Oddział Morski PTTK w Świnoujściu zainicjował właśnie taką formę promocji miasta i propagowania turystyki kwalifikowanej jednocześnie ubezpieczając każdorazowo wszystkich uczestników. Ta forma działalności zaczęła być już znana na najdalszych krańcach Polski. Naszą intencją jest to, by uczestnicy ponosili jedynie znikome koszty (startowe wynosi 5 zł od osoby – pokrywa ubezpieczenie, koszty dyplomików, prowadzenia strony internetowej, pucharków i samego zakończenia sezonu). Chcemy by tylko za symboliczną opłatą uczestnicy mogli poznać wyjątkowo atrakcyjne wyspy Wolin, Karsibór i Uznam. Szczególnie wyspa Uznam, która w całości jest Parkiem Natury, stała się rajem dla turystów kolarzy, a Świnoujście jest wymarzoną bazą wypadową na tą wyspę. Oddział Morski PTTK w Świnoujściu zaprasza wszystkich turystów do odwiedzenia naszego regionu i przeżycia niezapomnianych chwil na trasach rowerowych. Organizatorzy  dla większych grup mogą podpowiedzieć i opracować trasy rowerowe zgodnie z ich sugestiami, a nawet poprowadzić po leśnych duktach i ciekawych miejscach. W tym celu należy kontaktować się telefonicznie (887-464-804) lub mail (rex44@onet.pl) z kol. Wiesławem Królem.
 
Przez trzy sezony w tym projekcie zaproponowanym przez Oddział Morski PTTK uczestniczył Urząd Miasta. Niestety z przyczyn nam nie znanych Prezydent Miasta doprowadził do konieczności zamknięcia Biura Zarządu Oddziału Morskiego PTTK i nie wykazał się najmniejszą dobrą wolą by do tego nie doszło.  Jedynym uzasadnieniem takiej decyzji (na nasze odwołanie) było to że miał takie prawo. To jest prawda,  że Prezydent działał w granicach prawa i swoich uprawnień ale czy to było społecznie uzasadnione to każdy może sam ocenić.  Jest nam z tego powodu bardzo przykro ale nie znaczy to, że  „ŚwIR”-y miałyby przestać działać. Nie korzystaliśmy dotychczas z żadnej dotacji miasta ani też żadnego sponsora, więc będziemy dalej działać jak do tej pory. Sklep Rowerowy- Mirella Winiarska od 2014 wspiera nas i życzliwie nam będzie pomagać.
 
FACEBOOK
Na portalu społecznościowym FACEBOOK posiadamy swój oficjalny profil pod nazwą
Na facebook można znaleźć profil pod nazwą „Świr  Świnoujście„,  który założyła bardzo nam życzliwa osoba, jednak pełne i wiążące informacje znajdują się na naszym oficjalnym profilu.
Do zobaczenia na trasach.

Dane kontaktowe

Numer telefonu 887 464 804

E-mail rex44@onet.pl

FACEBOOK – PROFIL https://www.facebook.com/pages/%C5%9Awinoujska-Inicjatywa-Rowerowa-%C5%9AWIR/388177051309534?fref=ts

Dodaj komentarz