INFORMACJE BIEŻĄCE

ODDZIAŁ MORSKI PTTK poprzez ŚWINOUJSKĄ INICJATYWĘ ROWEROWĄ „ŚwIR” na przykład w 2016 r. przeprowadził cykl imprez skierowanych do początkujących i seniorów by zachęcić ich do czynnego wypoczynku i poznania bardzo atrakcyjnych zakątków w pobliżu miejsca zamieszkania.

Podczas 5 wycieczek brało udział 197 uczestników. Łącznie wszyscy przejechali 4801 km po drogach leśnych, polnych i górzystych. Po raz trzeci uczestniczyliśmy w podniesieniu największej flagi w Polsce na latarni morskiej. Każdy kto uczestniczył po raz trzeci został „wypasowany” na turystę kolarza otrzymując stosowny certyfikat. Tak więc rosną nam nowe zastępy „ŚwIR”-ów.  Każdy uczestnik na poszczególnych trasach otrzymał dyplomik potwierdzający jej przejechanie.

ODDZIAŁ MORSKI PTTK ŚWINOUJŚCIE projektem „ŚwIR” pokazuje, że bez żadnej dotacji finansowej ani sponsorów można zaproponować mieszkańcom i przyjezdnym turystom formę aktywnego wypoczynku i promocji miasta.

(11)

Żałujemy, że działania Oddziału Morskiego PTTK nie są akceptowane ze strony Prezydenta Miasta i swymi decyzjami doprowadza do likwidacji Oddziału. To jednak  nie sprawia, że zaprzestaniemy promować nasze Świnoujście bo w nim żyjemy i jest tego warte.

PLAKIETKA-świrekSCAN-ŚWINOUJŚCIE-logo HERB ŚWINOUJŚCIAHERB ŚWINOUJŚCIA

Osoba uczestnicząca po raz pierwszy wypełnia jedynie KARTA ZGŁOSZENIA podając w niej IMIĘ i NAZWISKO, ADRES, PESEL oraz telefon kontaktowy, które to dane są niezbędne przy ubezpieczeniu wycieczki. Przy następnych wycieczkach wystarczy w dowolnej formie (np. telefonicznie) poinformować organizatora o udziale w wycieczce.

KARTA ZGŁOSZENIA NA IMPREZĘ – do pobrania

REGULAMIN-ŚwIR-a – na-2019 r. – do pobrania

Dodaj komentarz